Президент України Володимир Зеленський підписав закон про органічну продукцію 1649-IX (5440) Про внесення зміни до розділу XI «Перехідні положення» Закону України «Про основні принципи та вимоги до органічного виробництва, обігу та маркування органічної продукції». Про це повідомляє superagronom.

Закон легалізує міжнародне органічне маркування для українських виробників органічної продукції, гарантує держпідтримку виробникам, протидіє розповсюдженню псевдоорганіки на полицях торговельних мереж та скасовує штрафи для виробників за порушення Закону України 2496-VIII «Про основні принципи та вимоги до органічного виробництва, обігу та маркування органічної продукції» у низці випадків.

Нагадаємо, що у бюджеті на 2021 рік заклали 50 млн грн держпідтримки для виробників органічної продукції. Сума держпідтримки може збільшитися за рахунок перерозподілу коштів з інших держпрограм. Мінекономіки планує розділити ці кошти так:

  • надавати виробникам органічної продукції фінпідтримку в розмірі 5 тис. грн на 1 га оброблюваних угідь (але не більше ніж 20 га на господарство);
  • на одну голову великої рогатої худоби;
  • крім того, аграрії отримають відшкодування до 30% вартості витрат на проведення сертифікації органічного виробництва.