Upamiętniając obchody w tym tygodniu Dnia Młodzieży, 12 sierpnia, nowe pokolenia, składające się z milenialsów i pokolenia Z, są zaangażowane w zrównoważony rozwój, ekologię i środowisko, opowiadając się za walką ze zmianami klimatycznymi i domagając się rozwiązań kryzysu klimatycznego moc.

Czy to efekt Grety, czy świadomość tego, jak pilna jest zmiana modelu, prawda jest taka, że ​​ten trend i zaangażowanie społeczne młodych ludzi wpływają również i modyfikują nawyki konsumenckie. Te dwa pokolenia zrozumiały wartość swojej indywidualnej odpowiedzialności za znalezienie globalnego rozwiązania problemów planety.

Wyniki ankiety przeprowadzonej przez Global Webindex pokazują, że podczas kryzysu zdrowotnego związanego z COVID-19 56% respondentów przywiązywało szczególną wagę do ograniczenia plastiku jednorazowego użytku, zmniejszenia śladu węglowego i do bardziej zrównoważonego zachowania firm. Profil demograficzny osób zaniepokojonych środowiskiem ujawnił, że „62% pokolenia Z należy do tej grupy, tuż za nią znajduje się 59% millenialsów” (Dlaczego wezwanie do zrównoważonego rozwoju jest teraz głośniejsze niż kiedykolwiek). W tym samym badaniu stwierdzono, że niezwykle ważne jest, aby te pokolenia wnosiły wkład do społeczności, w której żyją; walczyć o równość; i że są gotowi zapłacić więcej za zrównoważone i ekologiczne produkty.

Jest to zgodne z The Deloitte Global Millennial Survey 2020, które pokazuje, że w następstwie kryzysu COVID-19 młodzi ludzie wyrażają pragnienie zmian i zmodyfikowali swoje codzienne czynności na całym świecie z korzyścią dla planety, w tym zwiększając spożycie produkty ekologiczne i produkowane lokalnie.

[button link=”https://eeaa.info/services/” color=”green” size=”large” title=”ZAPYTAJ RAPORT ROLNICZY” target=”_self” rel=”nofollow”] ZAMÓW RAPORT ROLNICZY [/button ]

W związku z rosnącym zapotrzebowaniem konsumentów na produkty ekologiczne wzrasta liczba rolników i ilość rolnictwa ekologicznego. Dlatego nasz członek – Tradecorp zaangażował się w badania i rozwój, dostarczając rozwiązania, które zachęcają do rolnictwa przyjaznego dla środowiska poprzez portfolio ponad 50 produktów, które są odpowiednie dla rolnictwa ekologicznego i zostały zatwierdzone zgodnie z różnymi normami, takimi jak CE, NOP i JAS i są uznawane przez wiodące organizacje certyfikujące, takie jak Ecocert, OMRI i FIBL.